• günaydın yerine güno demek

  3.
  kaşar kızların sık yaptığı bir şey. günoooo, günooo vb. yazarlar. bana yazılmadı ama arkadaşlarıma yazılanlardan biliyorum.
  ... anambunelan
 • benjamin netanyahu

  41.
  Yolsuzluk sebebiyle yargılanan eski başbakan. israil kadar olamaz mıyız?
  1 ... anambunelan
 • köy böreği

  1.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2141209/+
  Börekten ziyade otlu ekmektir.
  ... anambunelan
 • fatih mehmet maçoğlu

  175.
  Cennete gideceğini düşünen din tüccarı malum siyasetçilerden çok çok daha ahlaklı ve karakterli olan belediye başkanı.
  3 -2 ... anambunelan
 • faiz

  136.
  fiyatlar artıyor (enflasyon), borç veren kişi borcunu aynı miktarda geri alırsa aynı parayla daha yüksek fiyatlı ürün veya hizmet alabilecek, dolayısıyla zarara girecek.

  borç veren kişi parasını harcayabilecekken harcamıyor ve borc vermeyi tercih ediyor.

  borç veren banka tüm verdiklerini geri alamıyor (ölüm, suç, iflas vs.). tüm bunların telafi edilmesi için uygulanan fiyat artırım politikasıdır. dolayısıyla aslında insanların kötü niyetle gerçekleştirdiği bir uygulama değil, zararın karşılanması ve sistemin devamı için gereken adil bir uygulamadır. belki islamın ilk zamanlarında bu denli adil, şeffaf şekilde oturtulan bir sistem olmadığı ve tefeciler gibi yüksek, keyfi faizler uygulandığı için yasaklanmıştı. eğer oluşan bu zararı kapatmak ve adil olmak istiyorsanız, bunu başka bir şekilde de yapmak mümkün tabi. sanırım islami bankacılık böyle çalışıyor.
  ... anambunelan
 • zam

  93.
  fiyat artışı ama bizde çok fazla olan fiyat artışıdır. bir ay önce bilgisayar almıştım, bugün tekrar baktım 1111 tl zam gelmiş.
  1 ... anambunelan
 • fethullah gülen

  6802.
  2000 civarında asılsaydı şimdi malum kesim tarafından kahraman şeklinde anılıyor olurdu. neyse ki gerçek yüzü er geç ortaya çıktı.
  3 ... anambunelan
 • nazım salur

  2.
  Başarılı girişimci, boğaziçili zart süt deniyor. Ne yapmış diye baktığınızda artık herkesin evinde tuvalet kağıdı gibi gerekli görülen akıllı telefon için poşet taşıma (getir) ve taksi çağırma (bitaksi) uygulaması yapmış. Dünyanın her yerinde ve daha önceden beri örnekleri olan, basit şeyler. Bu mu girişim? Bu mu Boğaziçi diye övüp övüp bitiremediğiniz üniversite? Nelere kaldık anasını satayım. Acun'un program ithal eden versiyonu gibi.

  Ada gibi yapay zekalı sağlık danışma uygulaması geliştirseydi belki saygı duyabilirdim ama o işte para yok demi nazım? yemek söyleme uygulaması yap, taksi çağırma uygulaması yap, sırt sıvazlama uygulaması yap...
  1 ... anambunelan
 • 103 emekli amiralden montrö ve atatürk bildirisi

  46.
  son derece zararsız, aksine yararlı ve demokrasinin gereği olan bir tavsiye bildirisidir. hitler almanyası'nı andıran bir tarz ile her şeye düşmanlık gözüyle bakan paranoyak iktidar odağı, kötü niyetle durumdan kriz ve korku yaratıp tabanında tarihi seviyelere gerileyen oylarını korku ve dehşet yoluyla yeniden yükseltmeye çalışıyor. çünkü başka yolu kalmadı. her şey tükendi. oy adına yapabileceği en olağanüstü şeyleri ise yenilgiye doğru geri sayımın başladığı bu kısa zaman diliminde göreceğiz. onların demokrasiden anladığı şey sadece kendilerine oy gelip gelmemesinden ibaret. tükendiler ama ülkeyi de, geleceğini de tükettiler.
  3 ... anambunelan
 • faiz lobisi

  148.
  Sadece gezi parkı zamanında faaliyet gösteren lobi. O zaman da bütün güçlerini kullanıp doları 20 kuruş artırabilmişlerdi (!). Ama bizim başbakanımız ekonomiyi yönetmeyi beceremeyerek doları o zamandan beri yaklaşık 30 kat daha fazla artırdı. Sağolsun kendisi bu işi çok daha iyi yaptığından faiz lobisine ihtiyacımız yok.
  -1 ... anambunelan
 • beraber yürüdük biz bu yollarda

  33.
  AKP'nin marşı gibi olan şarkı. Beraber yürüdüklerine bakalım: Fetullah Gülen, hdp, Barzani, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Abdullah Gül, Abdüllatif Şener. Bazıları ayrılıp muhalif kanada geçti, bazıları muhalifti döndü, bazıları da çaldıklarını bölüşemeyince düşman oldu. Simdikiler de garibanın simidinden alınan vergiyle beslendikleri arpa, çektikleri Koko ve yaşadıkları saray hayatı kesilene kadar onları satmayacak. Bunların davası bu kadar dostlarım. Tutunacakları bir dalları kalmadı. Ondan bu saldırganlıkları ve korkuları. Dolar her çıktığında arkasına türk bayrağı konup kanal kanal gezDirilen kör nişancı yiğit bulut'un baş danışmanlığında son hızla dibe batıyorlar.
  3 ... anambunelan
 • 15 temmuza 103 gün kala 103 amiralin bildirisi

  10.
  Adamlar montrö tehlikeye girer diyor, olmayan şeylere inanma ustası bu modern don kişotlar da Ömer çelakıl misali köşe bucak ilişki arıyor. Ayrıca o 103 değil, 102. Tutmayınca bir kişiyi nereden eklediniz?
  Bir de darbeyle alakasını çözemedim. ihale çetesi garibandan kesilen vergiyle Koko çekince askerler neden darbe yapacak ki? Size bağlı değil mi bu adamlar zaten. 12 Eylül ile aradaki günü de saydınız değil mi? Ama oradan ne bileyim Adnan Menderes'e, Fetullah'ın doğum tarihine, Amerika'ya kaçma gününe, Abdülhamit'in tahttan inişine, Ayasofyaya, gezi parkına, PKK'nın kuruluş tarihine felan bağlanabilecek bir sayı çıkmadı.
  1 -1 ... anambunelan
 • trt

  948.
  Tayyip radyo televizyon olduğunu biliyoruz ancak şöyle bir haber tarzı da var. Önce HDP ile CHP'yi bir arada gösteren bir haber yapıyor, onun ardından da PKK'ya operasyon yapıldığı haberini veriyor. Daha önce de aynısını fetö ile iyi partiyi iliskilendirip ardından fetö'ye operasyon haberi vererek yapmıştı. Algı makinesi resmen. Tüm bunlara rağmen oyları düşüyor. Durumları o kadar kötü. bugün yaptıkları darbe korkutuculuğu da işe yaramayacak. Bu millet evet size oy veriyor ama o kadar da salak değil.
  ... anambunelan
 • red hot chili peppers

  393.
  üyelerinin yaşam tarzlarını ve kişiliklerini sevmiyorum (en azından romantik ilişkiler ve serseri gibi yaşamak bağlamında, ama özünde iyidirler elbet). Fakat şarkıları mükemmel.
  ... anambunelan
 • getir

  58.
  Elektronik poşet taşıma girişimi. Türkiye'den de çıka çıka böyle basit girişimler çıkar ve baştacı edilir. Yemeksepeti, bitaksi gibi. Sırf bunlara para kazandırmamak adına kullanmıyorum.
  1 -5 ... anambunelan
 • pazarlama

  61.
  Küçükken ev ev dolaşan pazarlamacılar vardı. Bir tanesi bize süpürge satmaya gelmişti. Getirdiği broşürde elektron mikroskobuyla çekilmiş korkutucu mayt görüntüleri vardı, evinizde böyle canlılar olur falan yazıyordu. Demem o ki size bir şey satmak için bazı şeyleri abartıp sizi endişelendirmeye çalışırlar. Benzer bir durumun görüldüğü alanlardan biri de özel hastaneler sanırım.

  Neyse ki bizimkiler pazarlamacıya kanmamıştı...
  ... anambunelan
 • sosyal insan

  12.
  birine uzun süre bağlanmayan, biri aklında fazla ve uzun süre yer etmeyen (etse bile bu sıradan biri değil; çok ünlü, çok güzel, çok yakışıklı ya da çok çekici olan), daha çok arkadaşı ve romantik partneri olan, daha çabuk ve daha kısa süreliğine partner bulan, tek gecelik ilişkileri daha çok seven, iç dünyası daha boş, dış dünyaya daha fazla önem veren, hızlı yaşayan, hızlı tüketen, daha pozitif, daha olumlu, daha neşeli, daha vurdumduymaz, daha "hayat" dolu, daha değişik bir kişilik içedönük insanlara göre.
  1 ... anambunelan
 • tinder

  801.
  Önce konuşup sonra yok olan aptal, dengesiz orospuların mekanı.
  1 ... anambunelan
 • amerikan mandası

  23.
  Kurtuluş Savaşı'nda Amerikan mandacılarının istediği şey. Torunları da bunlar:
  https://twitter.com/K2adi.../1290212646730567681?s=19
  1 ... anambunelan
 • 21 yüzyılda maymundan geldiğine inanmak

  12.
  Mitolojik bir varlık tarafından ol denilip olunduğuna inanmaktan daha gerçekçi bir tutumdur.
  1 -2 ... anambunelan
 • yeni şeyler getiriyorum