• finansbank

  338.
  Atm'leri önünde en çok sıra gördüğüm birinci banka. Diğer bankalar boş olur bunda ne zaman gitsem 5 kişi bekler.
  ... anambunelan
 • tam kapanmada alkol satışı

  14.
  Virüsten ziyade ramazan diye yasaklanmış olabilir.
  ... anambunelan
 • kilo vermek isteyenlere verilebilecek tavsiyeler

  1731.
  kilo vermek isteyenlerin yaptığı (ve benim de eskiden yapıp, sonradan bırakınca kilomun yüzde 30'unu verdiğim) hata, tadımlık şeyler ile doymaya çalışmaktır. tadımlık şeyler enerjisi çok yüksek, fazla tok tutmayan besinlerdir. örnek olarak işlenmiş gıdalar, şekerli şeyler, hamur işleri verilebilir. eti formun taşıdığı enerji bile beyaz ekmeğin 1,7 katı, tam buğday ve/veya kepek ekmeğinin iki katıdır. işlenmiş ve/veya şekerli şeyler yiyeceğinize boş beyaz ekmek yeseniz bile daha iyi inanın. yapılan araştırmalarda kilo vermek isteyip tatlandırıcı kullanan kişilerin de daha kolay kilo verdiği görülmüş. fiziksel faaliyet kilo vermeye yardımcı olsa da, yediklerinizi (veya yediklerinizin enerjisini/kalorisini) azaltarak daha kolay şekilde kilo verebilirsiniz. 100 gram çikolatanın verdiği enerjiyi harcamak için 8 kilometre koşmanız gerekir. harcadığınızdan fazla aldığınız enerji daha sonra açlıkta kullanılmak üzere yağ olarak depolanır. gün içinde hiçbir şey yapmadan sadece yatan ortalama bir insanda vücut, kendi faaliyetleri için 1.700 civarı kalori harcar. bu miktar yaşla birlikte azalırken, kişinin kilosu ve boyuyla (toplam kütle) artar.
  1 ... anambunelan
 • evlilik kurumuna aşık kız modeli

  1.
  Genelde kendi parasını kazanacak kapasitede olmayan parazit kızlar olur.
  1 ... anambunelan
 • 24 nisan 2021 abd nin ermeni soykırımı açıklaması

  48.
  Yaklaşık 500 amerikalinin Facebook'ta beğendiği ve bir amerikalinin yaptığı yorum var, o da şöyle: Biden bu kararı kendisi iyi biri olduğu için almadı. Türkiye'nin s400 Rus füzesi almak istediği ve Suriye planlarını bozduğu için aldi. Yorum böyle, bakmak isteyenler başkan adayı bernie sanders'in Facebook sayfasındaki konuyla ilgili paylaşımın altında yorumu bulabilir. Bence buna ek olarak, Ermenistan ile olan Savaşında Azerbaycan'a verdiğimiz destek ve bu savaşta sahip olduğumuz çok önemli pay da bu kararda etkili olmuştur. Hatta en çok bu etkili olmuş bile olabilir. Artık Türkiye kendisine nasıl davranılıyorsa ona göre davranır. Türkiye'de sevmediğiniz birçok şey olabilir ama Türkiye gücünü kaybettiği zaman bu tip piyon ülkelerin toprak talep edebileceğini, hatta işgal curetinde bulunabileceğini unutmayın. Hangi partili olursaniz olun, isterseniz yurt dışına gidin ama Türkiye'yi güçlü tutmak hepimizin borcu.
  ... anambunelan
 • abp tarayıcı

  1.
  Ekşi sözlükteki bütün reklamları engelleyen tarayıcı. Kullanın, Ekşi sözlüğe para kazandırmayın.
  ... anambunelan
 • seda akman

  47.
  Masumlar Apartmanı'nda başka birinin seslendirdiği kişi. Ciddi ve olgun görünmeye çalışıyor ama Sesi ve karakteri seslendiren kişi kadar ciddi ve olgun durmuyor. Dizinin senaristleri de klasik cahil türk kezbanları muhtemelen ki bu tür klişelere başvurup psikologları ciddi, eli yüzü düzgün, olgun tipler olarak aktarma yoluna gidiyorlar. ama bence aslında Türkiye'deki psikologların büyük bölümü hukuk tutturamayan, tercihlerini görmeden öncesine kadar psikolojiye gerçek bir ilgi duymayan, klasik elim ekmek tutsun kafasındaki, henüz kendi komplekslerini çözemeyip kişisel olgunluğa erişememiş, eşit ağırlıkçı türk insanı. Dizinin bir diğer sorunu da psikolojik destek alanları korkutucu resmetmesi. Oysa ki insanlara ve topluma zararlı olan merhametsiz, acımasız, umursamaz, çıkarcı insanlar çok sıcak, çok güler yüzlü dediğimiz tiplerden çıkabilir. Ama dizinin ezberleri bozma gibi bir hedefi yok, mevcut klişeleri kullanarak, belki de körükleyerek izlenme kazanma derdinde gibi duruyor ki senaristlerin ve danışmanların gerek ülke, gerek dünya çapındaki yetkinliği ne seviyede bilmiyoruz. Bunları yazdım ama ben de kendimi izlemekten alıkoyamıyorum, çünkü Türk dizilerinin yerlerde gezen seviyesinin üzerinde bir dizi. Beni çeken şey aslında Naci ve safiye'nin saf sevgisi, aile üyelerinin masumiyeti ve birbirlerine olan sevgisi ve dayanışması, esat'ın, naci'nin, safiye'nin, Gülben'in saf sevgisi belki de. Böyle şeyleri artık yeni türk dizi ve filmlerinde göremiyoruz.
  1 ... anambunelan
 • hayvanlar

  40.
  Dünya hayvanlar için bize kıyasla çok daha korkunç bir yer. Biz neyin neden, nasıl olduğunu biliyoruz, bildikçe de korkumuz azalıyor. Onları korkutan, anlamadıkları bir sürü şey var. Neden hasta olduklarını bilmiyorlar, nasıl beslenmek gerektiğini de. Bu yüzden vicdanlı insanlar dünyanın bütün hayvanlarına karşı sorumludur. Onların yetersiz beslenmesini, hastalıklarını, mutsuzluklarını, korkularını, erken ölümlerini sadece biz düzeltebiliriz. Eğer empati yaparsanız, bunlar mal mülk edinmekten, üç beş çocuk yapmaktan daha önemli ve gerekli...
  1 ... anambunelan
 • yaşam

  188.
  Evrende aranan en önemli şey olmasına rağmen, dünyada cansız nesneler kadar değer görmeyen şey. Tabii ki bunun sebebi kendi değeri değil, değer göstermesi gerekenlerin cehaleti.
  ... anambunelan
 • yazarların aradığı sevgili tipi

  75.
  'Feleğin çemberinden geçmiş' olmayan, yani çok az sevgilisi olmuş olan masum biri.
  1 -1 ... anambunelan
 • battlefield 6

  2.
  Eskizinde Osprey ve kargo helikopterlerinin göründüğü Fragmanı Mayıs ayında çıkacak. Fragmanın Japonya'daki bir uzay üssünde geçeceği söyleniyor. Söylentilere göre Yeni oyun çok daha büyük, kalabalık, kapsamlı ve heyecanlı olacak. Modern temalı Yeni oyunda, Levolution çok daha gelişmiş olacak ve hava olaylarını kapsayacak. ABD ve Rusya merkezli bir savaşı konu alacak. Önceki nesil konsollar için çıkmayacağı veya çıksa bile düşük kapasiteli sunulacağı tahmin ediliyor. Oyunun çıkış tarihi Aralık ayı olarak tahmin ediliyor. insana yeni nesil konsol aldırır bu oyun.
  ... anambunelan
 • ekşi sözlük

  9979.
  Çok reklam çıktığı için ve bir de para kazanmasınlar diye reklam engelleyici opera mini ile giriyorum.
  1 ... anambunelan
 • seri artı oy veren melek

  3262.
  Canım meleğimdir, binlerce kez teşekkür edilendir.
  1 -1 ... anambunelan
 • feminist

  291.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2144355/+

  - erkekler ölmeli
  + neden?
  - Çünkü cinsellikle etkilediğim, parazit olmaya çalıştığım erkek(ler) cinsel olarak başka birinden etkilenip kıçıma tekmeyi bastı. Yoksa benim dünyaya çok faydalı olup, erkeklerin dünyaya zararlı olduklarından değil.
  2 ... anambunelan
 • atv

  628.
  Hastalıklı ve kindar zihniyetin hastalıklı ve kindar yayın organı. 7/24 kaybettikleri belediyeleri kötüleyen haberler yapıyor. Aynısını ve hatta daha kötüsünü kendileri yapsa haberimiz olmaz. Fakat unuttukları bir şey var ki, fikirlerini değiştirmeye çalıştıkları kesim bu çabanın amacını anlayacak kapasitede değil. Onlar zaten kendilerine oy veren az sayıdaki kemik kitle. Fakat onlar bile azalıyor. Anap'ın yüzde 1 oy alması gibi yok oluyorlar.
  ... anambunelan
 • beyaz tv

  277.
  melih gökçek'in oğlunun kanalı olduğunu düşündüğünüzde, yalan ve propaganda makinesi olmasının sebebini anlayabiliyorsunuz.
  1 ... anambunelan
 • influencer

  8.
  Günümüzün çobanları, takipçi güdenler.
  ... anambunelan
 • spor araba

  4.
  spor ile hiçbir ilgisi olmayan araba. kullananların da spor ile hiçbir ilgisi yok. hatta genelde zengin şişman tipler. neden spor denilmiş anlamak güç. sporu kim yapıyor? araba spor yapar mı?
  ... anambunelan
 • hans zimmer

  287.
  https://www.instagram.com/annabelzimmer/

  hans zimmer'in kızı da olsan kezban oluyorsun.
  -1 ... anambunelan
 • the secret

  119.
  tam bir cahil, kendini becertmekten ve erkekleri sinek gibi kendine çekip arasından seçim yapmaktan başka vasfı olmayan klasik bir kadının elinden çıkmışa benzeyen film. amerikanın cahil kezbanı böyle senaryo yazıyor demek ki, aynı türk kezbanları gibi. bu karı milleti bütün dünyada aynı.
  ... anambunelan
 • yeni şeyler getiriyorum