• unutulmaz kezban sözleri

  159.
  "zornda myım?" (özgür kezban)
  1 ... anambunelan
 • sözlükte adam gibi adam solcu yazar olmaması

  6.
  solcuların genelde adam olmamasından kaynaklanan durum.
  3 -5 ... anambunelan
 • acura

  6.
  oldukça lüks ve ucuz otomobil markası. türkiye'ye gelirse lüks ve pahalı olur.
  ... anambunelan
 • nagehan alçı

  275.
  milleti salak yerine koyanlardan.
  ... anambunelan
 • muhtemel akp cemaat savaşı

  3.
  abd'nin kârlı çıkacağı savaş.
  ... anambunelan
 • türkiye nin tek düşünce kuruluşu

  1.
  (bkz: atatürkçü düşünce derneği)
  -1 ... anambunelan
 • atatürkçü düşünce derneğine giden insanın amacı

  4.
  atatürkçü düşünmektir. türkiye'nin tek düşünce kuruluşu
  2 -3 ... anambunelan
 • ılımlı sol

  3.
  barış ve demokrasi partisi, pkk, ödp, bianet, birgün, radikal, tesev solu'dur. sosyalist enternasyonel'dir. soros soludur. amerikan ergenekon tertibine ses etmeyen, ordu düşmanı sol'dur. suriye'deki olaylara emperyalizm, türkiye'deki olaylara demokratik hak diyen sol'dur. sırrı süreyya önder solu'dur. amerikan, avrupa destekli sol'dur. dhkp/c gibi işçi sınıfı öldürerek devrim yapan sol'dur. uyuşturucu parasıyla geçinen sol'dur. emperyalist sevr anlaşması'na demokrasi diyen, emperyalizme karşı savaş yapan milli güçlere "ırkçı, faşist" diyen, emperyalist uşaklarını demokratik haklarını arıyor zanneden sol'dur. ibrahim kaypakkaya solu'dur. komprador soldur. emperyalizm destekli toprak ağalarını solcu zanneden sol'dur.
  1 -1 ... anambunelan
 • ılımlı sol

  1.
  önceliği emperyalizm olmayan, milli değerler, devlet ve "te ce" düşmanı, azınlıkçı, liberal, bölücü, azınlık milliyetçisi (hatta ırkçısı), emperyazlim güdümlü, emperyalizm demokrasili, akp ile moda haline gelen terörist sol. bu sol, devleti yıkmak isteyenlere devletin verdiği tepkiyi faşist olarak adlandırırken, sovyetler ve çin'in öldürdüğü milyonlarca rejim karşıtını görmezden gelir.

  bak bak eksi vermiş, nasıl biliyor kendini hehe...
  1 -2 ... anambunelan
 • 2012 senesinin 11 eylül ritüeli

  ?.
  amerikan büyükelçisinin öldürülmesiyle yapılan "müslümanların masumiyeti" adlı filmin galası, reklamıdır. 11 eylül'ün ve müslümanları hedef alan illuminati medyasının ruhuna uygun olmuştur. ne diyordu abd gül? bu olay güzel bir pi ar çalışması oldu.

  11 eylül 1990'da baba bush tv'den yeni dünya düzeni'ni ilan etti (isteyen internetten bulabilir)
  11 yıl sonra iki kuleler yıkılarak ortadoğu ve müslüman imajının işgali başladı. 11 yıl sonra ne olacağını beklerken, 2 gün önce görmüş olduk.
  ... anambunelan
 • adalet ve kalkınma partisi

  2531.
  abd tarafından atatürk'ün tasfiyesi için sivil darbe ile başa getirilen iktidar. peki neden akp? çünkü akp de emperyalizm gibi atatürk düşmanı, yobaz padişah sevdalılarının, damat ferit avukatlarının, tarihteki hatalarını kabul etmeyenlerin partisi.
  ... anambunelan
 • atatürk ün bir izi daha siliniyor

  2.
  30 ağustos'ta yenilenlerin icraatini gösteren cümle.

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği ile Talim Terbiye Kurulu (TTK) Başkanlığı Yönetmeliğinde değişikliğe gitti.Yeni düzenlemede, ders kitaplarının taşıması gereken nitelikler değiştirildi. Artık ders kitapları hazırlanırken, “Atatürk ilke ve inkılaplarına; laik, sosyal, hukuk devletine uygun olma” kriteri aranmayacak.

  Milliyet Gazetesi'nden Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği ile Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Yönetmeliği dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Düzenlemede öne çıkan değişiklikler şöyle:

  Yönetmelikte ders kitaplarının hangi usullere göre hazırlanacağına ilişkin hükümden, “Ders kitapları, ‘Atatürk inkılap ve ilkelerine ve anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve Anayasa’nın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek’ hükmüne ve Türk milli eğitiminin temel ilkelerine uygun olarak hazırlanır” ifadesi çıkarıldı.

  Ayrıca yönetmelikte “ders kitaplarının nitelikleri” bölümünden, “Öğretim programlarında belirtilen Atatürk ilke ve inkılapları ile ilgili kazanımları içerir” ifadesi de çıkarıldı.

  HARiTALAR GiTTi

  Yeni yönetmelikle ders kitaplarının arka sayfalarında yer alan haritalara da ayar geldi. Türkçe, Dil ve Anlatım ile Türk Edebiyatı kitaplarındaki “Türkiye haritaları” ile Türkçe, Dil ve Anlatım ile Türk Edebiyatı kitaplarından, “Türk dünyası haritaları” kaldırıldı. Bakanlığa gönderilen taslak kitap metinlerinin incelenmesi görevi de, “panel” adı altında oluşturulacak komisyonlara verildi. Bu komisyonlarda alan uzmanı ve öğretmenlerden oluşan “panelistler” görev yapacak.

  ÜYE SAYISI 10'A ÇIKTI

  TTK, başkan ve 10 kurul üyesinden oluşacak. Kurul başkanı ve üyeleri; eğitim sisteminin tüm kademelerini temsil edecek nitelikte, en az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş, eğitim alanında yaptığı çalışma ve yayınlarla öne çıkmış, eğitim ile ilgili alanlardaki öğretim üyeleri, en az 10 yıl süreyle öğretmenlik veya okul yöneticiliği yapmış olanlar ile kamu görevlileri arasından seçilecek. Mevcut TTK yönetimi 8 üye ve 1 başkandan oluşuyor.

  Fatih Projesi kapsamında öğrencilerin dijital ortamda kullanacağı materyalleri kapsayan Z- kitaplarla ilgili kriterler de yeni yönetmelikte belirlendi. Buna göre z- kitapların, “kazanımları destekleyici nitelikte ve temel tasarım ilkelerine uygun olarak hazırlanması” öngörüldü.
  ... anambunelan
 • anadilde eğitim için sokaklara dökülmek

  ?.
  bölücülüğe kılıftır. ulan kaçınız ingilizce bölümleri protesto ettiniz. en protesto etmesi gereken türkler etmedi, size ne oluyor çıkıntılar? türkçe bilip ingilizce tıp, mühendislik okuyan kürt, kürtçe istiyor.
  1 -1 ... anambunelan
 • anadilde eğitim isteyen türk

  ?.
  türk üniversitelerinin ingilizce bölümlerinde türkçe eğitim görmek isteyen türk'tür. toros dağlarına çıkma planları yapmaktadır.
  1 ... anambunelan
 • kpss ortaöğretim ve önlisans arasındaki farklar

  1.
  tam olarak bilmemekle birlikte, ortaöğretim'in önlisans'tan biraz daha kolay olduğu farklardır.
  1 ... anambunelan
 • ördek tecavüzünden sonra devlet açıklaması

  14.
  necdet özel'in yapacağı açıklamadır.
  ... anambunelan
 • van golu cannavaro

  66.
  (bkz: #16868151) amerikan emperyalizminin gelişimini bilmeyen yazar
  2 -1 ... anambunelan
 • seks kadar zevk veren şey

  59.
  altına yapacakken tuvalete girmek.
  1 ... anambunelan
 • kendisine aşık olunduğunu anlayamayan erkek

  119.
  anlayan fakat görmezlikten gelen erkek olabilir.
  1 ... anambunelan
 • türkiye de abd karşıtı gösterinin olmaması

  2.
  (bkz: tgb)
  2 ... anambunelan
 • yeni şeyler getiriyorum